Кошик
21 відгук

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 16.07).

+380 (98) 662-11-08
+380 (98) 005-50-09
Компанія "TVIkamin"

Розпалювання каміну як мистецтво

Як правильно розпалювати камін?

Камін, що потріскує, є незамінним елементом затишку та тепла в холодні місяці. Правильне розпалювання каміна – це не тільки естетика; це також стосується безпеки та ефективності. Виходячи з книги «Hel ved» Ларса Міттінга, вичерпного посібника з дров і використання каміна, ми представляємо вісім порад, які допоможуть вам правильно розпалити камін.

Порада №1 - Достатній потік повітря! Дрова горять найкраще, коли є достатній потік повітря та інтенсивне полум’я. Це також зменшує викиди, оскільки частки газу горять і виділяють тепло. Коли у вашому домі тепло, ви можете контролювати температуру в приміщенні, регулюючи кількість спалюваної деревини, а не подачу повітря.

Порада №2. Мінімальний дим: позитивний показник для вашого каміна
Якщо ви помітили, що ваш камін виробляє лише невелику кількість диму, то це є позитивним знаком. Добре працюючий камін повинен виділяти мінімум диму. Щоб переконатися в цьому, вийдіть на вулицю та огляньте свій будинок. Густий чорний дим є явним свідченням неефективного горіння, тобто вогонь у вашій дров’яній печі недостатньо інтенсивний. Коли горіння оптимізовано, ваш димохід має виділяти лише невелику кількість диму з приємним ароматом.

Порада № 3 - Чистий камін - це теплий камін. Видалення золи з димоходу слід проводити раз на рік або за потреби. Це забезпечить кращий нагрів каміна. Купа золи навіть товщиною в кілька міліметрів знижує ефективність каміна, тому що чавун не отримує всього тепла; натомість він піднімається до димоходу, а потім виходить назовні. Важливо частіше чистити камін, якщо ви спалюєте соснові дрова, які залишають більше золи, ніж інші види деревини.

Порада №4 - Різні види деревини забезпечують різний рівень тепла

Різні породи деревини виділяють різну кількість тепла. Тверді породи деревини виділяють більше тепла, ніж м'які, навіть при однаковому об'ємі. Однак, коли мова йде про кілограм різних порід деревини, вони виділяють однакову кількість тепла. Крім того, хвойні породи, як правило, більш економічно вигідні. М'які породи дерева ідеально підходять для каміна, особливо під час прохолодних ночей на початку і в кінці холодних сезонів. Вони забезпечують більш чисте горіння, не перетворюючи ваш будинок на сауну, швидше згорають, а попіл, що утворюється, можна спалювати разом з твердими породами деревини.

Порада №5 - Стратегія нічного опалення
Лише невелика кількість полін може горіти довше двох-трьох годин на одному завантаженні палива. Старий метод, який ґрунтувався на обмеженні доступу повітря, щоб дрова тліли всю ніч, сприяє забрудненню навколишнього середовища. Увечері, під час останнього завантаження каміна, використовуйте великі поліна твердих порід дерева, які будуть нормально горіти. Навіть якщо вогонь згасне, теплоізоляція будинку збереже тепло всередині. Вранці ваш камін буде кімнатної температури, готовий до того, щоб ви могли легко розпалити вогонь.

Порада №6 - сприяння турбулентності. Турбулентність необхідна, оскільки під час займання при низьких температурах кисень не готовий до реакції з частинками деревини. Завихрення повітря полегшує вливання кисню в дим, полегшуючи процес займання. З цієї причини дрова в каміні розпалюються легше і швидше, якщо дверцята залишити трохи прочиненими. Деякі будинки настільки добре ізольовані, що для розпалювання вогню може знадобитися відкрити вікно. Сильфони для розпалювання каміна також є чудовим варіантом.

Порада №7 - розпал зверху краще. Багато сучасних камінів призначено для спалювання зверху вниз. Розпал зверху вниз досягається укладанням полін знизу та тонших дрів і трісок зверху. Розпал слід починати з підпалу трісок зверху. Вогнище швидше досягатиме робочу температуру, гази краще спалюватимуться, а дерево горітиме довше.

Порада №8 - завжди більше ніж одне поліно. На одне завантаження палива треба брати завжди два або три поліна. Використання лише одного поліна часто призводить до згасання вогню. Це трапляється тому, що горіння дерева відбувається у трьох етапах, і одне поліно не може підтримати цей процес. Чим більше дерева, тим більше поверхні, яка створює та підтримує турбулентність, і всі етапи горіння зможуть відбуватися одночасно.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner